כשהמיטה מתקררת

0
3029

שמירה על קשר זוגי זו עבודה קשה. את המשפט הזה תשמעו מכל יועץ זוגיות מתחיל שבסופו של דבר יתגלה בתור רווק מושבע שמעולם לא התנסה בחיי זוגיות גרידא. בסופו של דבר אתם חיים אחד עם השנייה ועל כן אין כל סיבה שתפילו את הצרות שלכם על מישהו אחר ועוד תשלמו לו על כך. ישנן דרכים רבות להחזיר עטרה ליושנה, לחזור למה שהיה בהתחלה ולהאיר את הבית באור שונה.

כל מי שהתנסה אי פעם בזוגיות מכיר את הרגעים הללו שבהם אחד הצדדים מתחיל להתנהג באדישות, נעלם מהבית לשעות ארוכות ומסתודד עם הטלפון הנייד. לעיתים זה קורה משני הצדדים כך ששני בני הזוג נמצאים אמנם באותו הבית אך לא מנהלים תקשורת אמתית וכנה. לאור המצב הנה לכם כמה עצות שעשויות בהחלט לשפר את המצב ולתת צ'אנס נוסף לזוגיות איתנה.

אז מה ניתן לעשות

ראשית אין תרופות פלא שתרפא קשר זוגי וגם לא תמיד חייבים להישאר ביחד. מאידך אין כל פסול בלנסות לשקם קשר שנשחק עם הזמן:

  • אחת הדרכים על מנת "לתקן" קשר זוגי היא גורם ההפתעה. נקיטה בדרכים שאינן מקובלות בדרך כלל יכולה לעשות נפלאות ולהביא להתפרצויות של רגש שרק חיכה להזדמנות לצאת החוצה. כמובן שלא כדאי להגזים ומומלץ לבצע את הדברים בהתאם לאופיו של בן או בת הזוג.
  • פחות מסכים ויותר דיבורים. אמנם לא קל להתנתק ממכשירי הסלולר שלנו שהשתלטו על כל חלקה טובה של החברה, אך לפחות כאשר אתם נמצאים ביחד בבית מומלץ להניח את המכשירים בצד ולנסות לפתח שיחה. כדאי שנושא השיחה יהיה מיוחד ולא שגרתי כך שהוא יתפתח במהירות ויהפוך ליצירתי, מצחיק ומרגש.
  • שמיכה זוגית אחת יכולה להיות תירוץ מצוין לקרבה זוגית במיטה. כאשר כל אחד מתכסה בשמיכה משלו אז נוצר ריחוק והסיכוי לחוסר תקשרת עולה באופן משמעותי. דווקא יצירת חוסר הנוחות המלאכותית הזו יכולה להביא את הגאולה.
  • לצפות בזוגות אחרים שמתווכחים עשוי לגרום להבנה ושיקוף של המצב. כמובן שלא מומלץ לצחוק עליהם בפרהסיה וכדאי ללמוד מכך ולשדרג את הקשר.

לסיכום קשר זוגי יכול לחוות עליות וירידות אך לא כדאי להספיד אותו בטרם עת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here