טיפול זוגי

0
1768
טיפול זוגי
קרדיט freepik

ישנם לא מעט זוגות אשר מגיעים למצב שבו הם מרגישים כי היחסים שלהם אינם כתמול שלשום. בעוד שישנם זוגות אשר שוקלים פרידה באופן רציני, מבלי לראות אלטרנטיבה כלשהי אחרת באופק, ישנם זוגות שמבינים כי לזוגיות שלהם יש פוטנציאל ובמידה והם יצליחו להתגבר על הקשיים שהופיעו בזוגיות שלהם, בהחלט שווה להם להישאר יחד. לא תמיד קשיים בזוגיות מעידים על העדר אהבה בין בני הזוג או על העדר רצון לחיות חיים זוגיים משותפים. על כן, בכל מקרה שבו זוג חש כי חבל לו לפרק את החבילה בשל הקשיים העומדים על הפרק, הוא יכול לפנות לטיפול זוגי.

מתי כדאי לפנות לטיפול זוגי?

זוגות אשר נקלעים לדינמיקה לא טובה בניהם, חווים בדידות, קושי ולא מעט מחשבות על פרידה. לא קל לזוגות מעין אלה להמשיך להתנהל בצורה תקינה אחד ליד השני וההרגשה היא שהם צריכים ללכת על ביצים בשביל שלא להגיע למצבים של מריבות. אין ספק שמדובר על מצב מורכב שמסב אי נעימות רבה לבני הזוג. בני זוג אשר מגיעים למצב שבו פרידה עומדת על הפרק מבחינתם, בשל הדינמיקה ההרסנית בניהם, יכולים לפנות כמוצא אחרון לטיפול זוגי שמהווה טיפול רגשי שמטרתו היא לסייע לבני הזוג לעמוד על הקשיים שגרמו להם להגיע לדינמיקה ההרסנית בניהם ולמציאות המדוברת. טיפול זוגי איכותי יכול להפוך את הזוגיות של בני הזוג מזוגיות הרסנית לזוגות טובה ומשגשגת. על כן, אין ספק שאם החלטתם ללכת על טיפול זוגי, חשוב לא להקל ראש בכך ולבחור את המטפל הזוגי הטוב ביותר.

כיצד מתנהל טיפול זוגי?

טיפול זוגי הוא טיפול אשר חייב להתבצע על ידי איש מקצוע אשר הוסמך להעניק טיפולים זוגיים. על מנת לטפל במשברים זוגיים בצורה הטובה ביותר, יש לעמוד על טיבו של המשבר, לסייע לכל אחד מבני הזוג להשמיע את מה שיש לו להגיד, להביע את הרגשות ואת התחושות האישיות שלו במערכת הזוגית המדוברת ולאחר מכן, לעבוד יחד עם בני הזוג על התמודדות עם המשברים והקשיים הספציפיים אשר עימם הם מתמודדים. למטפל יש יכולת מקצועית וכן, ארסנל כלים מהתחום הטיפולי, אשר יכולים לסייע לזוגות לצלוח משברים שונים בזוגיות שלהם ולהתנהל בצורה תקינה יותר, לאחר זיהוי הטריגרים שגורמים לקשיים להתעורר. כמו כן, במהלך טיפול זוגי יקבלו בני הזוג כלים להתמודדות עם שחרור כעסים, עם התמודדות עם השוני בניהם והתמודדות עם סיטואציות שונות בזוגיות שלהם.

על מנת שטיפול זוגי יצלח, חשוב מאוד לבחור את המטפל הטוב ביותר בתחום. על אף שישנם לא מעט אנשים המגדירים את עצמם כמטפלים זוגיים, אין ספק שחשוב מאוד לבחון את איש המקצוע הרלוונטי בטרם בוחרים בו. יש לבחון את האסמכה שלו לעסוק בתחום, את הניסיון שלהם בתחום הטיפולי לרבות טיפולים זוגיים, את ההמלצות שיש לו ועוד.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here