אימון זוגי

0
471
קרדיט : canva

בשנים האחרונות צבר תחום הטיפול עצמי בכלל, והאימון האישי (קווצ'ינג) בפרט תאוצה גדולה. המודעות העצמית והסביבתית גדלה, ואיתה גם הצורך והפנייה לגופים שונים. יחד עם העלייה ברמת החיים והזמן שהתפנה שמאפשרים כל זאת.

עם הגידול בתחום וההתפתחות שלו גדל גם ההיצע, וכיום ניתן להשיג מאמנים שונים המתמחים בנושאים שונים, החל מכאלה המתמחים באימון פרטי ואישי דרך אימון זוגי ועד למאמנים בתחום העסקי והציבורי. עם ההתפתחות של התחום נוצר צורך לזהות ולהתאים את האימון אל הצרכים של כל אדם או זוג.

אימון זוגי – למה אני צריך את זה?

אימון זוגי הוא יעוץ וליווי לזוגות שחשים שהם יכולים טוב יותר, שראוי שיהיה להם טוב יותר. כאלה שרוצים להבין את בן או בת הזוג בצורה טובה יותר, ובכך להעמיק את הקשר ולחזק אותו. הדבר נכון לכל זוג שהקשר חשוב לו, בין אם הקשר טרי או כבר ממשיך לאורך שנים רבות.

זיהוי הצורך יכול לבוא בזיהוי של דברים והתנהגויות שונות ומגוונות. ריבים קשים לעיתים תכופות, תחושת מיצוי או ריחוק, או אדישות בתוך הקשר. בנוסף האימון יכול להתאים גם לזוגות שחשים בטוב בקשר שלהם, אבל רוצים להעלות איתו רמה אחת למעלה.

איך יודעים במי לבחור?

כמובן שחשוב לשים לב באיזה ארגון ואדם בוחרים. חשוב שיהיה אחד עם ניסיון רב בתחום, המלצות טובות, וחיבור וליווי אישי לכל התהליך. כזה שירגיש טוב, קרוב, אכפתי ורגיש. בתהליך נפתחות סוגיות אישיות, עמוקות ומורכבות, וחשוב שהאדם שאיתו פותחים את הקשיים והסוגיות האלו ישדר תחושה נינוחה טובה, וייצר סביבה מוגנת ובטוחה.

מכל הסיבות האלו כדאי להשקיע ולא להתפשר בחיפוש אחר אימון זוגי טוב. אמנם החיפוש יכול לדרוש מאמץ בהתחלה, אבל כזה שיניב פירות טובים בעתיד. במיוחד בתחומים האלה מומלץ לאתר את האנשים המתאימים בכדי ליצור תהליך חיובי ולא חלילה את ההפך.

ד"ר מגי בן יהודה, עם 15 שנים של ניסיון בתחום האימון והיעוץ בשלל תחומים שונים, לצעירים ומבוגרים ועם זוגות מרוצים רבים, הופכת את הבחירה בה לטבעית וקלה. עם היכרות בתחום הניהול והעסקים, ועם חיבור אישי וצמוד לאנשים שעוברים תחתיה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here