יעוץ זוגי – גירושין זה לא פיתרון

0
2982

להכיר בבעיה זה חלק מן הפיתרון

מבחינה סטטיסטית, זוגות רבים מאוד ייכנסו במהלך חייהם המשותפים למשבר, אותו הם יצטרכו לפתור ואיתו הם יצטרכו להתמודד. ההתמודדות עם משבר בזוגיות היא התמודדות לא קלה ולא כל אחד יכול ורוצה להתמודד עם בעיות מסוג שכזה. הבעיות הן מגוונות ונובעות ממניעים רבים, וכל זוג חי את חייו בדרך בה הוא בחר לחיות. אם נוצר מצב בו נראה שיש בעיה, והדרך בה בני הזוג חיים לא תואמת את מה שהם רואים כמצב בו הם היו רוצים לחיות. יש כאן מקום להיות אופטימיים, משום שאם שני בני הזוג רואים את הבעיה ומבינים שיש להם בעיה, הם פתרו חלק גדול ממנה, משום שבעצם ההכרה בבעיה היא כבר חלק מן הפיתרון.

הבסיס לכל הוא הזוגיות

אין ספק שחיים בזוגיות נותנים הרבה מאוד לאדם שחי אותם. חיים בזוגיות נותנים לאדם יציבות מאוד גדולה ובסיס חזק ואיתן. חיים בזוגיות נותנות לאדם שמחה מאוד גדולה ואושר מן העובדה שיש אדם נוסף החולק איתו את חייו, מכל היבט שהוא. אך כאשר הבסיס הזוגי מתחיל להתערער, הוא מערער את שני האנשים הנמצאים בזוגיות הזו. מערכת יחסים זוגית היא אחת שצריך להתמודד עליה ולשמור על חוזקה ויציבותה בכל תנאי, שכן היא הבסיס לחיים שלנו. במידה ומתחילים להיווצר קשיים במערכת היחסים צריך לפתור זאת, וככל שהפיתרון יגיע מוקדם יותר, כך יהיה יותר טוב לכולם. אם אנו מתעלמים מבעיות שיש במערכת היחסים שלנו ולא מדברים על כך עם בני הזוג, אנו בעצם מעבים את הבעיה, מחזקים אותה ונותנים לה גב. צריך להימנע ממצב שכזה, בו התקשורת מתחילה להצטמצם ונוצר אפילו מצב של חוסר אמון, ברמה כזו או אחרת.

צריך למנוע תוצאות לא טובות

יעוץ זוגי הוא פיתרון יעיל מאוד, ומתוך ניסיונם של יועצי זוגיות רבים, הוא בהחלט פיתרון טוב ונכון לכל הזוגות הרוצים בכך. אם יש בעיה אז צריך לפתור אותה. בכל דרך אפשרית. לכל יועץ זוגי את השיטה המועדפת עליו לטיפול, ובאמצעות השיטה המבוקשת, בכל מפגש, עובר הזוג תהליך של חשיפה ושיחה, במהלכה הפתיחות היא כלי מרכזי בטיפול. יועץ מקצועי באמת ידע לאתר את מקור הבעיה והכשל במהירות. ידע לזהות מייד, להציף מול הזוג את האמת שלא נאמרה, את התוכן שלא הועלה, את מקור הכשל העיקרי במערכת היחסים. מרגע זה, הרי שהטיפול מקצועי, קצר ויעיל.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here