גישור גירושין

0
92
גישור גירושין

זוגות שמקבלים את ההחלטה לסיים את פרק הנישואין שלהם צריכים לפנות לבית המשפט לענייני משפחה על מנת להתחיל תהליך של גישור גירושין . מדובר בתהליך שמלווה על ידי אנשי מקצוע מעולם הגישור – פסיכולוגים עובדים סוציאליים, מטפלים או יועצים זוגיים ומשפחתיים – וביחד איתם בני הזוג יכולים לקבל אחת משתי החלטות – האחת היא להמשיך בתהליך אל עבר סיום החיים הזוגיים והמשפחתיים המשותפים שלהם והשנייה היא מתן צ'אנס נוסף לחיים ביחד תוך כדי הגעה לשלום בית. תהליך הגישור המתבצע בהוראת בית המשפט הוא עניין חדש יחסית שנכנס לתוקף לפני כמה שנים והמטרה שלו לוודא שאכן זוגות מתגרשים כששני הצדדים רוצים בכך ומיצו כל אפשרות אחרת.

איך מתבצע תהליך גישור גירושין?

בני זוג רואים את התמונה הצרה שלהם עצמם ולא תמיד יכולים להבין או להעריך שבכל זאת יש להם סיכוי להמשיך לחיות ביחד. בעזרת תיווך של אנשי מקצוע הם יכולים לראות בעצמם את המצב שבו יתכן והם יכולים להמשיך לחיות ביחד כזוג או משפחה ובמקרים רבים הם ישמחו לקראת אפשרות זו. מפגשי גישור גירושין מבוססים על שיחות כאשר איש או אנשי מקצוע מהווים דמות אובייקטיבית שמעלה שאלות ומציעה דרכים או רעיונות איך לשפר את המצב הקיים. אותה דמות גם תבין בין השורות ביחד איתם אם באמת הפתרון הטוב ביותר עבור שניהם הוא גירושין.

החשיבות שת התמסרות לתהליך הגישור

אף אחד לא יודע אילו תובנות יעלו במהלך גישור גירושין ולכן חשוב מאד להתחיל את התהליך בראש פתוח ועם גמישות מחשבתית. בדיוק לשם כך יש בתמונה אנשי מקצוע מעולם הייעוץ הזוגי והמשפחתי והם אלה שיכולים להציל לא מעט מערכות יחסים. גם לאחר קבלת ההחלטה המשותפת שגירושין הם הדבר הנכון והמתאים ביותר באמצעות גישור אפשר למצוא את עמק השווה במידה ובין בני הזוג אין יחסים טובים שמאפשרים להם לחשוב על העתיד ועל הילדים שלהם.

בעזרת פנייה לנישרי מגשרים תוכלו לצלוח בצורה חיובית וטובה את תהליך גישור הגירושין ולהשיג את המטרות החשובות לכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here