משבר בזוגיות

0
2455

מהו משבר בזוגיות?

משבר הוא מילה נרדפת לגל. משבר בזוגיות הוא כמו גל – מתחיל קטן, אך גדל, ואז סוחף ומטביע כל מי שנקלע בדרכו. משבר בזוגיות הוא מצב שבו היחסים בין בני הזוג מתערערים ברמה כזו שפיוס קל, חיבוק או מתנה אינם יכולים לפתור את הבעיה.

ממה נובע משבר בזוגיות?

משבר בזוגיות יכול לנבוע מעשרות גורמים שונים. ישנם שני סוגים עיקריים של משברים – משבר חיצוני ומשבר פנימי. משבר חיצוני הוא משבר שנובע ממקרה קשה שעובר על בני הזוג, בלא שהדבר יהיה בשליטתם. לדוגמא: מחלה של אחד מבני הזוג, פיטורין, מחלה של ילד או שכול, לא עלינו, ועוד. המקרים הללו עלולים להשפיע על היחסים בין בני הזוג. מקרים כאלה עלולים להשפיע בשתי דרכים – או לחזק את הזוגיות, או לחבל בה. לרוב, זוג שממילא היו לו בעיות, מצבו יחמיר כתוצאה ממשבר חיצוני. משבר פנימי הוא משבר שקשור לבני הזוג עצמם. זה יכול להיות מעשה חמור של אחד מבני הזוג, לדוגמא בגידה או גילוי אלימות, וזה יכול להיות ויכוח קטן, שהגיע אחרי זמן רב של קשיים בין בני הזוג, והופ לקש ששבר את גב הגמל.

מניעת משבר בזוגיות

המשותף לשני סוגי המשברים הוא, שכאמור, כמו גל שמתחיל קטן ונגמר גדול, גם המשבר לא קורה בן רגע, אלא יש לו רקע. זוג שיש לו קשיים במערכת היחסים, גם אם הקשיים קטנים וכמעט בלתי נראים ביומיום, ייפגע קשה כאשר יגיע זמן של משבר. גם משברים פנימיים חמורים לרוב מגיעים על רקע של קשיים רבים. לדוגמא: בגידה עשויה להיגרם בעקבות חוסר סיפוק במערכת הזוגית שאין מטפלים בו. לכן, אפשר ורצוי למנוע מצבים של משברים, כיוון שממשבר קשה מאד לצאת. פנייה לייעוץ זוגי מייד כשמתגלים קשיים יכולה לחסוך את הקושי העצום שבמשבר במערכת היחסים.

יש משבר בזוגיות – מה עושים?

אם בכל זאת העניינים הגיעו למצב של משבר, לא כדאי להתייאש! פנייה לייעוץ זוגי עשויה לסייע לבני הזוג לשקם את מערכת היחסים ביניהם ולהגיע לזוגיות טובה מאי פעם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here